جزئیات خبر


طی 3 ماه نخست سال 1396 صورت گرفت؛

اختصاص22درصد شیر تولیدی موسسه دامپروری قدس رضوی برای تهیه شیرخشک‌نوزاد

اختصاص22درصد شیر تولیدی موسسه دامپروری قدس رضوی برای تهیه شیرخشک‌نوزاد
1396/5/2

سرپرست مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی از اختصاص 22 درصد شیر تولیدی این موسسه برای تهیه شیرخشک نوزاد طی 3 ماه نخست امسال خبر داد.
محمد صادقی شاهرخت در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این حجم از تولید، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود 345 تن یعنی معادل 12 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: این میزان، مربوط به واحد کنه بیست بوده که تمامی تولید آن به شرکت پودر شیرخشک مشهد نماینده رسمی کمپانی دنون گلوبال فرانسه ارسال شده است.
صادقی شاهرخت درباره ویژگی‌های کیفی این شیر گفت: شیر واحد کنه بیست موسسه به عنوان با کیفیت‌ترین شیر تولیدی در کشور توانسته است، گواهی استانداردهای شیر خشک نوزاد (IMFgrade) را اخذ کند.
وی ادامه داد: این شیر دارای بار میکربی بسیار پایین در حد شیر پاستوریزه بوده و سلول‌های سوماتیک آن کمتر از 200 هزار و آفلاتوکسین نیز کمتر از20ppt  است.
صادقی شاهرخت اضافه کرد: ضمن این که مولفه‌های میکربی همانند لیستریا که ممکن است در نوزادان باعث بیماری شود نیز به طور روزانه توسط کارخانه آزمایش می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به کیفیت و استانداردهای جهانی در زمینه شیر، چه تمهیداتی اندیشیده‌ است؟ گفت: سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه ( R&D )پویایی و بهبود سیستم دامپروری، استفاده ار متخصصین جوان و کارآمد همواره سرلوحه کار موسسه بوده است.
صادقی شاهرخت ادامه داد: با توجه به فرسودگی تاسیسات واحدها، برای پیشرفت، نیاز به نوسازی در این واحد بوده که با تلاش و پیگیری مدیران، برنامه‌هایی به این منظور تهیه شده است.
سرپرست مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی، ارسال شیر با کیفیت تولیدی واحد کنه بیست به شرکت پودر شیرخشک مشهد نماینده رسمی کمپانی دنون فرانسه را یکی از اقدامات مهم این موسسه در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور دانست.
109-96

نظر شما