جزئیات خبر


امکانات گاوداری‌های مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی توسعه می‌یابد

امکانات گاوداری‌های مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی توسعه می‌یابد
1396/5/5

سرپرست مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی گفت: امکانات گاوداری‌های این مؤسسه طی سال جاری توسعه و بهبود می‌یابد.
محمد صادقی شاهرخت در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره مهم‌ترین برنامه‌های استراتژیک این موسسه طی سال جاری بیان کرد: ساخت سیلوها و کارخانه خوراک دام برای کاهش ضایعات و نیز افزایش بهره‌وری، از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌رود.
وی ساخت یک کارخانه تهیه کنسانتره و 2 سیلوی دپوی ذرت علوفه‌ای را بخش دیگری از برنامه‌های این موسسه عنوان کرد که طی سال جاری اجرا خواهد شد.
صادقی شاهرخت ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان برنامه‌هایی نظیر ساخت شیردوشی جدید، تغییر سیستم آبرسانی و ساخت جایگاه دام برای افزایش دام‌ها را نام برد.
وی با اشاره به تولید 321 تن گوشت توسط موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی طی3 ماه ابتدایی سال 1396، گفت: این موسسه در حال حاضر، بیش از 10 هزار و 890 راس دام دارد.
صادقی شاهرخت با بیان این که موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی، دارای 6 واحد شیری و 2 واحد گوشتی است، افزود: واحدهای شیری شامل مجتمع دامپروری کنه بیست، 3 واحد دامپروری مزرعه نمونه، دامپروری رضوی و اسفراین و واحدهای گوشتی نیز شامل کنه بیست و مزرعه نمونه است.
سرپرست مؤسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی اضافه کرد: دام‌هاى موجود در مجتمع‌های این مؤسسه، از نژاد رجیستر اصیل هلشتاین است که برترین نژاد شیرى در دنیا نیز به شمار می‌آید و قابلیت سازگارى با شرایط مختلف آب و هوایی را دارد.
 112-96

نظر شما