جزئیات خبر


هم‌زمان با ایام دهه کرامت؛

فاز توسعه و تجمیع واحدهای دامپروری رضوی آغاز شد

فاز توسعه و تجمیع واحدهای دامپروری رضوی آغاز شد
1396/5/16

سرپرست موسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی از آغاز فاز توسعه و تجمیع واحدهای دامپروری این موسسه همزمان با ایام دهه کرامت خبر داد.
محمد صادقی شاهرخت در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این طرح با هدف به‌سازی و نوسازی واحدهای دامپروری اجرا خواهد شد که مجری آن نیز موسسه دامپروری صنعتی آستان قدس رضوی است.
وی درباره ضرورت اجرای این پروژه گفت: فرسودگی و تجهیزات ناکافی واحدهای دامپروری، نزدیک بودن به مناطق مسکونی و همچنین وجود شرایط خطر سرایت بیماری به دام‌ها، منجر به اجرای طرح تجمیع سه واحد گاوداری با ظرفیت 4 هزار راس شد.
صادقی شاهرخت ادامه داد: علاوه بر این، ایجاد این واحد بزرگ که حاصل تجمیع تعدادی واحد است، باعث ارزش افزوده بیشتر و کاهش هزینه‌ها می‌شود.
وی با بیان این که موسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی، تنها تولیدکننده شیر ویژه شیر خشک نوزاد در کشور است، افزود: ایجاد ارزش افزوده مناسب، سبب شده تا تجمیع واحد کنه بیست در دستور کار قرار بگیرد.
صادقی شاهرخت ادامه داد: این موسسه در سال گذشته با تولید شیر ویژه شیر خشک نوزاد، مانع از خروج 5 میلیون دلار ارز از کشور شده است که امید می‌رود با توسعه و تجمیع واحدها، این رقم به 20 میلیون دلار افزایش یابد.
وی اعتبار این پروژه را 15 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: مدت زمان اجرای طرح، 18 ماه است و بازگشت سرمایه نیز طی 2 سال صورت می‌گیرد.
سرپرست موسسه دامپرورى صنعتى قدس رضوی ادامه داد: این طرح برای 50 نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
 141-96

نظر شما