جزئیات خبر


تا دی ماه سال جاری؛

کارخانه خوراک دام مجتمع‌های دامپروری مزرعه نمونه احداث می‌شود

کارخانه خوراک دام مجتمع‌های دامپروری مزرعه نمونه احداث می‌شود
1396/5/22

سرپرست موسسه دامپروری آستان قدس رضوی از احداث کارخانه خوراک دام مجتمع‌های دامپروری مزرعه نمونه این موسسه تا دی ماه سال جاری خبر داد.
محمد صادقی شاهرخت در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این کارخانه با هدف تأمین خوراک دام 3 مجتمع دامپروری واقع در مزرعه نمونه، کاهش ضایعات مواد خوراکی دامی و برنامه‌ریزی برای افزایش راندمان تولید در مجتمع‌های این مزرعه احداث می‌شود.
وی با بیان این که در حال حاضر مراحل اجرایی و ساخت تجهیزات خوراک دام شروع شده و تا کنون فونداسیون ساختمان نیز به پایان رسیده است، افزود: در واقع حدود 30 درصد پروژه انجام شده و 70 درصد آن باقی مانده است.
صادقی شاهرخت ادامه داد: در توسعه واحد سه مزرعه نمونه، بهسازی و نوسازی جایگاه‌های پرورش دام، تغییر ساختارها و ساختمان‌های مجتمع دامپروری با روش‌های نوین مطرح در صنعت دامپروری دنیا، افزایش ظرفیت نگهداری دام از 800 رأس مولد به 1500 رأس مولد، همچنین افزایش ظرفیت شیردوشی انبارها، سیلوها و... در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به وجود تجهیزات فرسوده فعلی تهیه خوراک دام در مجتمع‌های دامپروری مزرعه نمونه گفت: مصرف کنسانتره در این واحدها، روزانه تا 60 تن است که وجود تجهیزات فرسوده و قدیمی تهیه خوراک دام، سبب هدر رفت، افزایش ضایعات کنسانتره و کاهش بهره‌وری خوراک دام می‌شود.
صادقی شاهرخت ادامه داد: با ساخت کارخانه خوراک دام مجهز، جلوگیری از ایجاد ضایعات و هدرروی کنسانتره خوراک دام، سرمایه‌گذاری انجام شده نه تنها طی 2 سال باز خواهد گشت، بلکه سبب افزایش راندمان تولید در مجتمع‌های دامپروری می‌شود.
سرپرست موسسه دامپروری آستان قدس رضوی درباره تعامل این موسسه با سایر بخش‌های آستان قدس رضوی برای ساخت این کارخانه گفت: برای ساخت کارخانه خوراک دام، 100 درصد بتن مورد نیاز از شرکت بتن و ماشین قدس رضوی و تمامی آهن‌آلات لازم نیز از سازمان عمران و توسعه خراسان تهیه می‌شود.
 169-96

نظر شما